תביעה: 'הפניקס' מפקירה נהג משאית נכה בטענה שהונה אותה

עו''ד מורן יום טוב אברהמי צלמת גיל טרנוס(4) (1)
הוגשה תביעה של נהג משאית תושב חיפה נכה בן 50 כנגד חברת הביטוח 'הפניקס' הטוען כי לא משלמת לו תגמולים כעת כשהוא לא יכול לעבוד, החברה מצידה טוענת שהוא הסתיר ממנה פרטים

צילום גיל טרנוס

לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה הוגשה תביעה של נהג משאית תושב חיפה נכה בן 50 כנגד חברת הביטוח 'הפניקס' הטוען כי זו הפקירה אותו ולא משלמת לו תגמולים כעת כשהוא לא יכול לעבוד, החברה מצידה טוענת שהוא הסתיר ממנה פרטים.
במשך כ-30 שנה עבד האיש כנהג סמיטריילר, ביניהן 7 שנים במקום עבודתו האחרון, חברת הובלות מצפון הארץ. לדבריו, כשלושה חודשים לאחר שהחל את עבודתו בחברת ההובלות, במהלך הפסקת אוכל, הוא התבקש על ידי סוכנת ביטוח שנשלחה מטעם המעסיק, לחתום בזריזות ו"על הדרך" על טופס הצטרפות לביטוח מנהלים של חברת 'הפניקס', שכלל גם הצהרת בריאות מקוצרת.

לדבריו, סוכנת הביטוח לא טרחה לשאול אותו דבר בנוגע למצבו הרפואי, והנהג, מצידו, שאינו מבין דבר וחצי דבר בביטוח, חתם על הצהרת הבריאות, כשהוא סומך לחלוטין על מקצועיותה של אותה סוכנת הביטוח. לאחר 7 שנות עבודה במשרה מלאה, נאלץ הנהג לעבור ניתוח בגבו, אשר לאחריו נבצר ממנו לשוב לעבודתו כנהג ולעסוק בכל עבודה אחרת בכלל.
הנהג פנה לחברת הביטוח בתביעה לתגמולי אובדן כושר עבודה, אך להפתעתו, תביעתו נדחתה על ידי חברת 'הפניקס', בטענה, כי בטופס ההצטרפות לביטוח הוא הסתיר ממנה פרטים בדבר ניתוח שעבר בגבו לפני כ-10 שנים ובכך למעשה הונה אותה בכך שלא הצהיר על הניתוח מעברו בטופס ההצטרפות לביטוח.
בצר לו, פנה הנהג לעו"ד מורן אברהמי יום טוב, העוסקת בהשבת זכויות למבוטחים ולמאבקים מול חברות הביטוח, וזו הגישה בשמו, תביעה נגד 'הפניקס', שבה ביקשה מבית המשפט להורות לחברת הביטוח לשלם לנהג את מלוא התגמולים המגיעים לו.

עו''ד מורן יום טוב אברהמי צלמת גיל טרנוס(4) (1)
עו"ד מורן יום טוב אברהמי. צילום גיל טרנוס

לדברי עו"ד אברהמי יום טוב, "אין לייחס לתובע כוונת מרמה. התובע איש פשוט ותם לב, אשר סיים 11 שנות לימוד. וגם אם יש לראות את תשובותיו כתשובות שאינן מלאות, הרי שהדבר לא נעשה בכוונת מרמה. התובע לא הוזהר בידי נציגת חברת הביטוח בדבר ההשלכות האפשריות של העדר גילוי מלא.
"טענת חברת הביטוח, לפיה רומתה כביכול על ידי הנהג, היא טענה חמורה, ולא רק שנטל ההוכחה בדבר כוונת מרמה רובץ לפתחה, אלא שעליה אף לעמוד ברף ראייתי מחמיר. "שבע שנים חלפו מיום הצטרפותו של הנהג לביטוח ועד למקרה הביטוח. מדובר בזמן ממושך מאד שבו יכלה חברת הביטוח לברר בקלות את עברו הרפואי".

חוות דעת של רופא תעסוקתי קבעה, כי הנהג אינו כשיר לעבודה הכרוכה במאמץ פיזי מוגבר וכן לעבודה הדורשת הרמת משאות, כיפופים ועמידה וישיבה ממושכות ואין צפי לשינוי משמעותי במצבו.
לכן מבקשת עו"ד אברהמי יום טוב מבית המשפט, לחייב את 'הפניקס' לשלם לנהג את מלוא הפיצויים לעבר ולעתיד בגין אובדן כושר עבודה בתוספת ריבית והצמדה, להחזיר לו פרמיות ששולמו ביתר, ולשחררו מתשלום הפרמיה החודשית.

אהבתם? שתפו
מאמרים נוספים
לשיתופי פעולה - דברו איתי
אהבתם? שתפו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פוסטים נוספים